Popelář z kulumbijské Bogoty roky zachraňoval knihy, které lidé vyhodili do koše. Po čase z nich v přízemí svého domu vytvořil veřejnou knihovnu pro chudé děti s více jak 25.000 svazky.
V nemocnici ve francouzském Valenciennes se děti vozí na operační sál v hračkářských autech, které zmírňují stres a strach před operací.
Ředitel zoologické zahrady v Novém Jižním Walesu si k sobě domů vzal červené pandy, aby je zachránil před požárem.
85-letá babička se přiznala vnukovi, že nikdy neviděla moře ani hory. Od té doby společně procestovali 40.000 km po celých Spojených státech a navštívili 29 národních parků.
Když kvůli pandemii zrušily lety z italského Palerma, desetiletý chlapec se vydal s otcem navštívit babičku v Londýně pěšky. Po 2700 kilometrech, 93 dnech a dvou týdnech karantény se s dojatou babičkou konečně setkali.
Sen dvaadvacetileté hendikepované studentky o výstupu na Olymp se stal skutečností, když ji na nejvyšší horu Řecka na zádech ve speciálně upraveném nosiči vynesl známý sportovec.
Když v Barceloně zakázali účast diváků na akcích, v hledišti místní opery si Pucciniho skladbu Chryzantémy vyslechlo 2292 rostlin. Ty pak jako dík za jejich boj s pandemií putovaly zdravotníkům.
Čističi oken v kanadském Kingstone se převlékli za superhrdiny, aby rozveselili pacienty v dětské nemocnici. Iron Man, Hulk, Spiderman nebo Batman tak namísto zločinu bojovali se špínou na oknech.
Japonská babička pro sebe nenašla vhodnou hru na smartfonu a tak se v 81 letech začala učit programovat. Hru inspirovanou tradičním loutkovým divadlem, kterou vytvořila po třech letech studia, si od té doby stáhlo desetitisíce uživatelů.
Hotely, které musely zůstat kvůli pandemii zavřené, vysvítily pokoje do tvaru srdce, aby v náročných časech povzbudily lidi po celém světě.
Italský profesionální cyklista dovážel do svého pandemií zkoušeného rodiště léky a potraviny z vděčnosti za to, že ho místní podporovali během sezóny.
Hasiči z amerického Utahu rozveselili polekanou holčičku po autonehodě tím, že si od ní nechali namalovat nehty.
Když se 85-letá Němka a 89-letý Dán po uzavření hranic nemohli navštěvovat, našli si místo, na kterém státy odděluje jen závora. Tam se za rozkládacím stolečkem každý den potkávali, povídali si a překvapovali se malými dárky.
109-letý stařík z Austrálie upletl tučňákům ohroženým únikem ropy vlněné svetříky. Ochránil je tak před otravou, kterou by si mohli způsobit při čištění srsti.
Rodinka v anglickém Somersetu se rozhodla zvednout během lockdownu náladu sousedům a vymalovala si dům cihličku po cihličce veselými barvami.
Aby mohl otec letušky strávit Vánoce se svojí dcerou, koupil si šest letenek na linky, ve kterých během svátků sloužila jeho dcera.
Lidé zavření doma tleskali během pandemie z balkónů pracovníkům v první linii – zdravotníkům, hasičům nebo prodavačům.
Islandské úřady doporučili osamělým lidem, kterým během pandemie chybí fyzický kontakt, objímat stromy. Výzkumy ukazují, že tato aktivita má mnoho pozitivních účinků, zmírňuje stres a zlepšuje zdraví.
Česká umělkyně vytvořila na zahradě domova důchodců ptačí budky připomínající někdejší domy jeho obyvatel. Senioři tak tráví čas v prostředí, které spoluvytvářejí jejich vlastní spomínky.
Když museli knihkupci ze Žiliny kvůli pandemii zavřít svůj obchod, knížky rozváželi čtenářům na koloběžkách a na kolech.
Muž se plavil 85 dní na malé loďce přes Atlantik, aby v době zrušených letů stihl přijet z Portugalska do Argentiny na oslavu 90. narozenin svého otce.
Aby mohl hrdý dědeček z Oregonu trávit společné chvíle se svými deseti vnoučaty, koupil vyřazený školní autobus, ve kterém je každé ráno vozí do školy.
Zdravotník v ochranné kombinéze překvapil v jedné z italských nemocnic 86-letou pacientku, když ji vyzval do tance. Jejich valčík rozveselil osazenstvo na celém patře.
Australští záchranáři shazovali na vyprahlou zem z vrtulníků tuny ovoce a zeleniny, aby nakrmili hladovějící zvířata během ničivých požárů.
Obyvatelé polského a Českého Těšína si v době zavřených hranic přes řeku vzkazovali, jak si navzájem chybí.
Čínský farmář projel za 24 let půl milionu kilometrů na motorce, než našel syna, kterého jako malého unesli ozbrojenci.
Když studenti z anglického Bristolu zjistili, že jejich školník už čtyři roky nenavštívil blízké v rodné Jamajce, složili se mu na letenku.
V Dánsku vymysleli tužky, které lze po použití zasadit a zalévat, dokud z nich nevyroste bylinka, keř nebo strom. Firma tím chce vrátit přírodě to, co si od ní při jejich výrobě vzala.
Když někdejší slavné španělské primabaleríně pustili hudbu z Labutího jezera, vzpomněla si navzdory Alzheimerově chorobě na baletní choreografii a pokusila se ji zatancovat.
Na olympiádě v Tokyu se představil také mezinárodní olympijský tým složený z uprchlíků. 29 sportovců, kteří museli kvůli válce či útlaku opustit své domovy, soutěžilo podruhé v historii pod společnou vlajkou.
Italští zdravotníci si na ochranné oděvy nechali vytisknout své usmívající se tváře, aby do sterilních prostor nemocnice vnesli trochu lidskosti a pacientům ukázali, že nejsou sami.
Aby se děti na zastávce necítily během čekání na autobus osaměle, prarodiče jim k ní usadili vlastnoručně vyrobenou sochu známé japonské postavičky Totora v životní velikosti.
Obyvatelé italských měst hráli a zpívali z oken během domácí izolace, aby potěšili sousedy a vyjádřili jim svou sounáležitost.
V Nizozemsku vysadily na střechy autobusových zastávek květiny. Chtějí tak do města přinést kus přírody a pomoct včelám.
Kanadská pošta rozeslala během lockdownu do všech domácností v zemi pohlednice s motivy uznání, díků a sounáležitosti. Lidé je mohli doplnit vlastním odkazem a zdarma zaslat blízkým, aby s nimi mohli zůstat ve smysluplném kontaktu i v dobách pandemie.
To, že přátelství nezná meze, dokazují děti ze Spojených států a Mexika, které se spolu houpají na houpačce: každé na jedné straně přísně hlídané hranice.
Britský válečný veterán se ve snaze získat podporu pro Národní zdravotní službu zavázal krátce před svými stými narozeninami obejít s pomocí chodítka 100-krát zahradu za domem. Jeho čin vynesl sbírce 32 milionů liber a jemu rytířský řád od královny Alžběty II.
V dutině stromu u německého Eutina si zamilovaní nechávají listy již 130 let. Za tu dobu získal strom vlastní poštovní adresu a spojil lidi do tisíců přátelských a několika manželských svazků.
Muž z japonské prefektury Miyazaki strávil dva roky sázením květin pro svou nevidomou manželku, aby se mohla z květinové zahrady těšit díky její vůni.
Ve švýcarské vesnici Zermatt vyjadřují solidaritu se zeměmi zasaženými pandemií tím, že na nejvyšší horu země promítají jejich národní vlajky.
Známý výrobce nábytku ze Švédska vydal ilustrovaný návod, podle kterého si mohou děti podomácku postavit bunkr, hrad či stan. Pomohl tak mnoho rodinám přečkat náročné období domácí izolace a zavřených škol.
V Dánsku a dalších zemích Evropy si mohou lidé zdarma půjčit kajaky, pokud během plavby vysbírají z řeky odpadky.
Po desetiletích úsilí se v Africe podařilo vyhubit dětskou obrnu. Očkování proti této nemoci tak podle odhadů zachránilo 1.8 milionů dětí před celoživotním ochrnutím a 180.000 před smrtí.
Klienti francouzského domova důchodců rozvíjejí svou motoriku a tvůrčí schopnosti všemožnými způsoby - například i na kurzech elektronické hudby a techna. Účastníci ve věku 90 let pracují během kurzu se syntetizátory a pásmovými ekvalizéry. Hra na elektronické nástroje nevyhovuje všem, a proto někteří ze seniorů doprovází své kolegy tradičními rytmickými nástroji. Prostřednictvím této terapie se lékařům daří snižovat dávkování léků a potlačit úzkost u seniorů.
Děti, které musely během pandemie trávit celé měsíce doma, si do oken vylepily vlastnoručně nakreslené obrázky s duhou a nápisem „Všechno zvládneme“. Chtěli tím vzkázat sousedům, že po každé bouři jednou vyjde slunce.
Vietnamský prodavač z Pardubic odnesl na policii obálku s penězi, kterou u něj zapomněl zákazník. Za to, že odmítl nálezné, mu český pivovar věnoval roční příděl piva, které ve svém obchodě prodává za dobrovolný příspěvek a peníze posílá na pomoc postiženým dětem.
Po roce distanční výuky se učitelé ze Španělska rozhodli přesunout školu na místní pláž. Nejenže žákům zajistily rozestupy a čerstvý vzduch, ale v kontaktu s mořem a ostrovy jim mohli také názorněji vysvětlit látku z biologie či ze zeměpisu.
Během lockdownu si pejsky adoptovalo tak mnoho domácností, že mnohé útulky zůstaly prázdné. Zvířecí společníci pomohli zejména osamělým lidem překlenout obavy z pandemie a vytvořit u nich pocit bezpečí.
Osiřelé děti v kanadském Montrealu navštěvují každý den seniory v domovech důchodců, aby spolu trávili čas a vzájemně se od sebe učili.
Francouzská květinářka pokládala na znak díku zdravotníkům na auta před nemocnicí kytice pestrobarevných květin.
Po skončení jedenáctidenní války mezi Izraelem a Palestinou darovala izraelská vychovatelka z mateřské školy ledvinu tříletému chlapci z palestinského pásma Gazy.
Středoškoláky v kanadském Comoxu zdravila dlouhá léta z okna u školy jistá starší dáma. V den, kdy měla odejít do domova důchodců, se s ní přišly před její dům rozloučit stovky studentů.