Hľadáme študenta/študentku výtvarného oboru 
🔎 Koho hľadáme
Do nášho malého tvorivého kolektívu hľadáme študenta výtvarného oboru, prípadne šikovného scénografa či textilného dizajnéra, ktorý nám príležitostne pomôže s niektorými manuálnymi a kreatívnymi činnosťami v rámci projektov, na ktorých aktuálne pracujeme. Práca zaberie výtvarníkovi niekoľko hodín týždenne, avšak pri dlhodobej obojstrannej spokojnosti sme v budúcnosti otvorení aj full-time spolupráci.​​​​​​​ Prácu bude väčšinou potrebné vykonávať u nás v štúdiu v Trnave na Hlavnej 27, v niektorých prípadoch bude možné zobrať si prácu domov. 
📝 Náplň práce
- príprava textilných materiálov
- strihanie, lepenie a šitie
- triedenie a kategorizácia látok 
👀 Ako to bude vyzerať v praxi 
V našom databázovom systéme budeme priebežne zverejňovať nové úlohy. Niektoré budú bez časového ohraničenia, iné budú mať deadline. Každá úloha bude nacenená samostatne v závislosti od náročnosti. Podľa časových možností si bude scénograf/scénografka priebežne vyberať z databázy úlohy a pracovať na nich u nás v štúdiu. Mzda bude scénografovi/scénografke vyplácaná buď v pravidelných intervaloch (mesačne) alebo po nazbieraní konkrétnej sumy - ako sa rozhodne:)
📱 Ako sa uchádzať o prácu
Ak ťa ponuka zaujala, pošli nám ukážky svojich prác na e-mail martin@smatana.com a v krátkosti napíš niečo o sebe. Následne si dohodneme prvé stretko u nás v štúdiu, po ktorom budú nasledovať tri jednoduché skúšobné praktické úlohy. Po ich dokončení zvážime, či je takáto spolupráca zmysluplná pre obe strany a dohodneme si možnosti a podmienky dlhodobej spolupráce. 
👋 Kto sme
Ahoj! Sme malý tvorivý kolektív vizuálnych autorov. Venujeme sa tvorbe animovaných filmov a knižiek pre deti. Ja, Martin Smatana a moja partnerka Simona Čechová žijeme a tvoríme v Trnave. 

Ja sa venujem animovanému filmu, ktorý som vyštudoval na VŠMU v Bratislave a na FAMU v Prahe. Ako režisér a producent momentálne vyvíjame s tímom spolupracovníkov animované večerníčky a vo výrobe máme krátky autorský film Ahoj leto. V týchto mesiacoch pracujem na ďalšom vydaní ilustrovanej knižky Rok dobrých správ, ktorá vyjde na jeseň vo vydavateľstve Monokel. Vo voľnom čase dizajnujem kolekciu hračiek.

Simona je ilustrátorka a autorka detských kníh Včelár Jožko, František z kompostu, Eliška nie je strašidlo, a aktuálne pracuje na štvrtej knižke Hovnivál Hugo. V spolupráci s Michalom Hvoreckým vytvorila ilustrované knihy Maliar a chlapec, Bratislava čarovná metropola a Dunaj - magická rieka. Je výtvarníčkou dvoch pripravovaných večerníčkov pre deti. 

Dlhodobo spolupracujeme s kolegami a autormi z viacerých európskych krajín.​​​​​​​
Back to Top