✂️
🔎 Koho hľadáme
Do nášho malého tvorivého kolektívu hľadáme šikovného študenta strihu, ktorý by mal počas tohto roka priestor na part-time job. Práca zaberie strihačovi niekoľko hodín týždenne, avšak pri dlhodobej obojstrannej spokojnosti sme v budúcnosti otvorení aj full-time spolupráci. Prácu bude možné robiť na diaľku z pohodlia domova či školy.
📝 Náplň práce
V pravidelných intervaloch budeme potrebovať zostrihať tri typy videí:

1.behind-the-scenes - máme natočeného veľa “making of stopmotion footage” a potrebovali by sme vytvoriť sériu krátkych videí na sociálne siete. Výsledné videá budú vertikálne (1080x1920px) a budú mať dĺžku približne 30 s. Ukážka tu a tu.

2.screenrecording - z minulého roka máme natočené hodiny (možno aj desiatky hodín) screenrecordingu práce v 3D softwari ktorý sa špecializuje na dizajn oblečenia a hračiek. Screenrecording ukazuje proces výroby mäkkých textilných postavičiek do ilustrovanej knihy Rok dobrých správ. Výsledné video by malo mať cca 30-45 sekúnd, bude tiež na výšku (1080x1920px) a bude použité na marketing na sociálnych sieťach. Ukážka výsledných videí tu, tu a tu.

3.tutoriál videá - od začiatku februára spúšťame na sociálnych sieťach a youtube sériu tutoriálových videí o práci v aplikáciách a nástrojoch, ktoré využívajú umelú inteligenciu, a budeme potrebovať spojiť hovoriacu hlavu, screenrecording, niekoľko slidov, hudbu atď.
👀 Ako to bude vyzerať v praxi 
Na Google drive uploadneme materiály (footage, hudbu, popis), ty stiahneš, zostriháš, pošleš ukážku, schválime (prípadne upravíme) a export uploadneš na Gdrive. 

💶 Honorár
100 eur za 10 krátkych videí. 
📨  Ako sa uchádzať o prácu
Ak ťa ponuka zaujala, pošli nám e-mail na martin@smatana.com, v krátkosti napíš pár slov o sebe a ak chceš pošli ukážku nejakých vecí ktoré si vytvoril/a. Tešíme sa!
👋 Kto sme
Sme malý tvorivý kolektív vizuálnych autorov. Venujeme sa tvorbe animovaných filmov a knižiek pre deti. Ja, Martin Smatana a moja manželka Simona žijeme a tvoríme v Trnave.

Ja sa venujem animovanému filmu, ktorý som vyštudoval na VŠMU v Bratislave a na FAMU v Prahe. Ako režisér a producent momentálne vyvíjam krátky animovaný film, robím ilustrácie a animácie v 3D (Marvelous, Clo3D, Cinema, Blender), pracujem na ďalšej ilustrovanej knižke a učím sa apky umelej inteligencie. Vo voľnom čase dizajnujem kolekciu hračiek.

Simona je ilustrátorka a autorka detských kníh Včelár Jožko, František z kompostu, Eliška nie je strašidlo a Hovnivál Hugo. V spolupráci s Michalom Hvoreckým vytvorila ilustrované knihy Maliar a chlapec, Bratislava čarovná metropola a Dunaj - magická rieka.
Back to Top